Kokybiški plastikiniai langai

Kokie yra kokybiški plastikiniai langai – daugelis žmonių net negalėtų pasakyti, nes greičiausiai įmanoma išvardinti nekokybiškų langų savybes. Tačiau, kai renkamasi naujus langus, visuomet pagrindinis reikalavimas naujiems plastikiniams langams būna „kad būtų kokybiški“. Taigi, kas ta plastikinių langų kokybė? Tai geriausiai gali nustatyti įvairios mūsų šalies tarnybos, tikrinančios ir medžiagas, ir darbų kokybę, ir šių kontrolierių pareigos iš tikrųjų prisideda prie siekio, kad mūsų aplinkoje būtų kuo daugiau tinkamų daiktų. Tačiau tai, kas kokybiška kontrolieriams, visiškai neprilygsta tiems vertinimams, kuriuos gali išsakyti langus pirkusieji, keitusieji, juos ilgesnį laikotarpį naudojantys lietuviai. Ogi pabandysim pavardinti klientų nusiskundimus, kurie padės nustatyti, kokie yra kokybiški plastikiniai langai.

  • „ Per langus pučia vėjas, nors lauke jis ir nėra pats didžiausias. Įsivaizduokite, kas būna, kai lauke siaučia audra“. Taigi, pirmiausia kokybiški plastikiniai langai turėtų kuo labiau apsaugoti iš namų pro langus galinčią išgaruoti šilumą ir atvirkščiai – į patalpas pro langus neturi patekti šaltis, vėsuma, drėgmė. Pirkdami naujus langus privalote sužinoti, koks jų šilumos laidumo koeficientas ir pagal tai rinktis naują pirkinį. Taigi kokybiški plastikiniai langai privalo būti ŠILTI.
  • Mano langai nuolat aprasoję“, – taip skundžiasi labai daug plastikinių langų šeimininkų. Taip atsitikti gali dėl kelių priežasčių: netinkamo vėdinimo, per didelės patalpų drėgmės arba per menko šildymo. Jei kambariai bus pakankamai vėdinami, tuomet viduje ir ant langų nesikaups drėgmė. Jos perteklius gali būti labai kenksmingas ne tik patalpų išvaizdai, bet ir žmonių sveikatai – labai greitai tokiose erdvėse įsiveisia sunkiai išnaikinamas pelėsis. Taigi kokybiški plastikiniai langai privalo būti SU TINKAMA VENTILIACIJOS SISTEMA.
  • Žiemos metu iš vidinės lango pusės, apšarmoja jo apačia“, – kai kam tenka kaip ir senovėje ant langų pamatyti išpaišytus šalčio „raštus“. Taip atsitinka, jei nekokybiškai yra sumontuoti langai bei palangės, pro kuriuos žiemą iš lauko patenka šaltis. Vadinasi, kokybiški plastikiniai langai privalo būti ir PROFESIONALIAI SUMONTUOTI.
  • Net pro uždarytus naujus mano langus girdisi kieme kamuolį spardančių vaikų balsai“, – skundžiasi ką tik naujus langus įsidėjusi pagyvenusi ponia. Žinoma, galbūt tie linksmi, jaunatviški šūksniai jai pasigirsta pro pravertą jos langą, tačiau gerai užverti langai turėtų kuo mažiau praleisti aplinkinį triukšmą. Taigi kokybiški plastikiniai langai privalo maksimaliai APSAUGOTI NUO IŠORINIO TRIUKŠMO.