Plastikinių langų montavimas

Kad ir kaip kokybiškai bebūtų pagaminti langai, juos prastai sumontavus, panaudojus netinkamas medžiagas, tie langai ateityje gali turėti begalę trūkumų. Neprofesionali meistrų brigada, atlikusi darbus „bet kaip“, paliks šeimininkams ilgiems metams nemažai trūkumų, kurie kartais gali suteikti neigiamų apibūdinimų patiems langams. Plastikiniai langai gali būti montuojami ir naujai statomuose, ir seniau pastatytuose namuose, kur nebesandarūs langai reikalauja pakeitimo. Plastikinių langų montavimas reikalauja ilgametės darbuotojų patirties, kurie gebėtų net standartinį langą į reikiamą vietą sumontuoti taip, kad neliktų nė mažiausio tarpelio, pro kurį gali ateityje iš patalpų išgaruoti šiluma arba, atvirkščiai, į vidų lauke siaučiantis vėjas pūs ir žiemišką šaltį.

Plastikinių langų montavimas, kai darbai jau artėja link pabaigos, turi būti atliktas kuo patraukliau, kad visi langų bei palangių apdailos darbai būtų atlikti nepriekaištingai. Juk jei plastikinių langų montavimas atliekamas dar statomame ar remontuojamame name, tuomet apdaila bus atliekama bendrai su visa supančia aplinka. Tačiau tose patalpose, kur atliekamas tik plastikinių langų montavimas, norisi, kad kuo mažiau šie darbai padarytų žalos, būtų kuo greičiau užbaigti ir, žinoma, paliktų kiek įmanoma tvarkingesnę aplinką. Taigi atitinkamų savybių iš montavimo darbus atliekančių meistrų pareikalaus ir šie šeimininkų norai. Darbuotojai turi būti kvalifikuoti, žinoti Lietuvos statybos standartų reikalavimus, montuojant privalo užtikrinti pastato jungčių izoliaciją bei ventiliaciją. Jei tai atlikta netinkamai ne tik dėl pačių darbų kokybės, bet ir naudojant prastas sandarinimo medžiagas, patalpoje vis daugiau atsiranda drėgmės, nuo ko veisiasi pelėsis, ima trūkinėti tinkas apie langus ir palanges. Čia turėtų būti atsakingai išmontuojami seni langai, išvalomos ir naujiems langams paruošiamos ertmės, naudojamos montavimo putos (jų įpurškiama nei per mažai, nei per daug, o tinkamą kiekį turi išmanyti profesionalus montuotojas), kuo tinkamiau paruošti angokraščius, o visą darbo procesą, medžiagas bei patį lango mechanizmą kuo labiau reikia apsaugoti nuo drėgmės.

Plastikinių langų montavimas privalo būti atliktas be priekaištų (nors, jei jų ieškos priekabi šeimininkė, tikrai atras). Tačiau taip, kaip reikalaujama Lietuvos statybos taisyklėse, eksploatacinis darbų ilgaamžiškumas turi būti ne mažesnis nei lango eksploatacinis ilgaamžiškumas arba ne mažiau kaip 25 metai. Taigi vien žiūrint į šį laikotarpį galima įsivaizduoti, kad montavimo darbai privalo būti labai techniškai atlikti.