PVC langai

Plastikiniai (pvc) langai – tai šiuo metu dažniausiai bet kokios paskirties pastatuose naudojami langai. Tiesa, jie turi „konkurentų“ (tai – mediniai arba aliuminiai langai), tačiau jau ne vieną dešimtmetį dažniausiai klientai renkasi pvc langus. Kuo jie išskirtiniai, kokiomis savybėmis pasižymi ir kodėl yra tokie mėgiami?

pvc langai yra gaminami iš medžiagos polivinilchlorido, kurį mokslininkai atrado 1835 metais, nors pastaroji plastikinių langų gamybai buvo panaudota vos po šimto metų. pvc langai pirmąkart pagaminti Amerikoje, iš kur vėliau paplito visame pasaulyje, naudojant plastiką ne tik langų gamyboje. Dabartiniu metu jis naudojamas visose srityse ir pelno įvairiausių atsiliepimų. Lietuvoje pvc langai pradėti naudoti maždaug prieš 15 metų (Europoje – prieš 50 metų) ir yra vieni iš lyderių. Mediniai langai, nuo senų senovės Lietuvoje įprasti, reikalauja žymiai daugiau priežiūros, nors ir yra visiškai kitokios išvaizdos (beje, net pvc langai gali būti panašūs į medinius, jei jų profiliams naudojama medžio imitacija). O štai dėl priežiūros pvc langai garsėja pačiu geriausiu žodžiu, mat plastikas išlieka nepakitęs nei veikiamas klimato sąlygų: karščio, drėgmės, didelio šalčio; jis yra labai lengvai valomas paprasčiausiomis plovimo priemonėmis. pvc langai yra malonumas šeimininkėms, nes jie labai greitai tampa švariais ir spindinčiais (pavyzdžiui, REHAU pvc langai yra gaminami su aukštos kokybės paviršiaus apdaila HDF).

Kita skiriamoji pvc langų savybė – su tam tikromis jiems pritaikytomis technologijomis gali būti pasiekiami geriausi šilumos izoliacijos rodikliai. Pavyzdžiui, REHAU sukurta naujoviška medžiagos receptūra RAU-FIPRO® užtikrina lango stabilumą ir tvirtumą, taip pat statines savybes. O štai naudojant pvc langams modernią technologiją GENEO langai žymiai viršija netgi Energijos taupymo direktyvos (EnEV) nustatytus reikalavimus. Tad su tokiais sandariais langais namai bus šilti ir jaukūs. Jei kalbėti apie dar kitą teigiamą pvc langų savybę – išvaizdą – tai galima teigti, jog tokie langai yra universalūs, nes juos įmanoma pritaikyti bet kokiam architektūriniam sprendimui. Itin platus pvc langų profilių dengimo bei dažymo spalvų pasirinkimas suteikia galimybę juos naudoti ir privačiuose namuose, ir visuomeniniuose pastatuose. Pasigirsta nuomonių, jog tai nėra patys saugiausi langai, nes greitai įveikiami vagims, tačiau šiems niekingiems asmenims viskas tampa įveikiama. Tačiau panaudojant specialias apsaugas nuo įsilaužimo namai bus apsaugoti patikimiau.

Taigi pvc langai yra šilti, saugūs, reikalaujantys nesudėtingos priežiūros ir minimalių išlaidų langai. Savaime suprantama, tokiomis pat savybėmis pasižymi ir durys iš plastiko.