Skandinaviški plastikiniai langai

Skandinaviški plastikiniai langai yra vis dažniau Lietuvoje montuojami langai. Kuo jie sudomino lietuvius, kurie yra įpratę savo gyvenamajam būstui naudoti tik tai, kas žinoma, matyta, išbandyta? Seniau ilgus dešimtmečius lietuvių namuose būdavo mediniai langai, vėliau juos pakeitė į mūsų šalį atkeliavusi naujiena – plastikiniai langai. Išbandę tai, tapę šiek tiek laisvesni savo požiūriu, norų bei pageidavimų reiškimu, tautiečiai jau imasi ieškoti tokių naujovių, kas maksimaliai patenkintų išskirtinius poreikius. Taigi tokiuose namuose atsiranda skandinaviški plastikiniai langai. Kuo jie ypatingi?

Skiriamasis skandinaviško tipo langų bruožas – galimybė atidaryti langą į lauko pusę. Iki tol plastikiniai langai visuomet atsidarydavo į patalpos vidų, o tai turi keletą trūkumų: atidarant langą reikėdavo nuo palangės patraukti gėles ar kt. daiktus, prie tokio darinėjimosi privalu derinti langų dekoracijas; prabangesnis užuolaidų audinys apskritai būdavo žalojamas varstomo lango. Skandinaviški plastikiniai langai gali atsiverti:

  • 180° apsisukančius šonu (side swing);
  • Atveriant į įšorę, sumontavus vyrius viršuje (top hanging);
  • Atveriant į įšorę, su vyriais šone (side hanging);
  • 180° apsiverčiančius (top swing);
  • Stumiamus į išorę (top sliding).

Tokie langai itin paplitę Skandinavijos šalyse, kadangi jose pastarąjį dešimtmetį labai dažnai darbuojasi emigrantai lietuviai, tad, išbandę skandinaviško tipo langus, jų modelį bando pritaikyti ir savo namuose Lietuvoje. Kita vertus, toks lango darinėjimo būdas ne į patalpos vidų, o į išorę, senovės Lietuvoje buvo įprastas – lietuvaitės kukliai žvelgdavo, atverdamos į kiemą savo pirkios langelį.

Jei jus domina būtent tokie langai, tuomet vertėtų atkreipti dėmesį į dviejų visiškai skirtingų šalių produktą – Vokietijos aukščiausios kokybės langų gamintojų skandinaviško tipo langų siūlymą. Būtent visiškai nauja Rehau Nordic Design Plus langų profilio sistema pasižymi patobulinta skandinaviškų plastikinių langų privalumais. Net ir atsidarantys į lauką langai gali būti itin sandarūs, o dėl pažangiausios technologijos medžiagos RAU-FIPRO yra stabilūs, moderni tarpinių ir apkaustų sistema suteikia patogumą juos atidarant bei uždarant. Siekiant apsaugoti turtą nuo pašalinių žmonių, į tokius langus montuojami grybo formos užraktai. Skandinaviški plastikiniai langai su nei įprasta siauresniais profiliais į patalpų vidų praleidžia daugiau nei su kitais langais dienos šviesos, kas prisideda prie elektros energijos taupymo – juk neprireikia taip anksti įjungti šviesos. Tokių langų paviršiaus apdaila (High Definition Finishing HDF) yra visų šeimininkių svajonė, nes ypatingai puikiai valosi ir švarūs, lyg nauji langai atrodo ilgą laiką.